Blog

غذاهای معروف سیشل

by سفر به سیشل in ژوئن 17, 2018

امروز در سایت سیشل در مورد غذاهای معروف سیشل اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار خواهیم داد. شما میتوانید برای تجربه سفری خوب و خاطره انگیز صفحه ی جاذبه های گردشگری سیشل را بخوانید و لذت ببرید.

در سفر به کشور سیشل با غذاهای خوشمزه و متنوعی رو به رو میشوید که برگرفته از آداب و سنن کشورهای مختلف است. همانطور که مردم و فرهنگ جزایر سیشل متنوع وتحت تاثیر ملت های مختلف است . خوراک و غذاهای سیشل نیز به همین گونه است . غذاهای سیشل بسیار خاص و متنوع است. ترکیبی فوق العاده از عادات غذایی سراسر جهان مثل فرانسه ، آفریقا ، هند و چین میباشد. ما در این صفحه بهترین و محبوبترین غذاهای سیشل را گردآوری کرده ایم که شما میتوانید در سفر به سیشل از آن لذت ببرید. در سیشل غذاهای دریایی خوشمزه ای سرو میشود. در آنجا غذاهای دریایی مثل ماهی، صدف، خرچنگ، اختاپوس و صدف های سرخ شده را با برنج مصرف میکنند. این غذاهای دریایی را به روش های مختلف مثل بخار پز کردن، کباب کردن یا پختن در برگهای موز و نمکی و دودی کردن آماده میکنند. برنج کاری یکی از جنبه های مهم غذاهای این کشور است.

سیشل به قدری تنوع غذایی دارد که احتمالا انتخاب میان این تعداد غذا برایتان دشوار خواهد بود. غذاهای دلچسب جزیره با ادویه جات مختلفی سرو میشوند. استفاده از انواع ادویه های خوش عطری که برای پخت غذاهای دریایی مورد استفاده قرار میگیرند در کنار ترشی های مخصوص یک تجربه غذایی بینظیر برای گردشگران را به همراه دارد.

نارگیل و کاری جزء مواد  اولیه و اصلی اکثر غذاهای است که در این منطقه سرو میشود. با توجه به تعداد و تنوع غذاهای خوشمزه سیشل ، بهتر است نگاهی به اطلاعات زیر بیندازید تا با بهترین ، معروفترین و خوشمزه ترین  آنها آشنا شوید .

 

ماهی کبابی

در سیشل برای تهیه ماهی کبابی از سرخوماهیان ، بادبان ماهی و اردک ماهی برای کباب کردن استفاده میکنند. ماهی کبابی که در سیشل میخورید از نظر طعم  با ماهی کبابی هایی که قبل از این خورده اید بسیار متفاوت است. رستورانها فقط از ماهی تازه استفاده میکنند و امکان ندارد شما رستورانی پیدا کنید مه ماهی یخچالی برای شما آماده کند. هر رستوران برای درست کردن ماهی کبابی ادویه مخصوص به خودش را برای طعم دار کردن  دارد. در مجموع ترکیب اصلی آشپزان از زنجبیل، فلفل تند، سیر و آبلیمو تشکیل میشود که هر آشپز برای خودش یک فوت اخر دارد که غذایش با دیگر آشپزان متفاوت باشد. در کل ماهی کبابی به قدری خوشمزه و با کیفیت است که در صدر جدول بهترین و معروفترین غذاهای سیشل قرار میگیرد.

 

غذاهای معروف سیشل

غذاهای معروف سیشل

خوراک اختاپوس

در غذاهای دریایی بعد از ماهی قطعا اختاپوس پرطرفدارترین غذای دریایی در سیشل است. یکی از معروف ترین غذاهای جزیره سیشل خوراک اختاپوس است که هم مردم محلی بسیار به آن علاقه مندند و هم توجه گردشگران را به خود جلب میکند. خوراک اختاپوس معمولا با سبزیجات تازه و محلی سرو میشود.

چیپس برد فروت

چیپس برد فروت  یک نوع اسنک است که در ماهیتابه سرخ میشود و کمی نمک هم به آن اضافه میکنند. این چیپس بسیار پرطرفدار است . شما میتوانید آن را از رستوران ها یا فروشگاه های محلی  تهیه کنید. شما میتوانید هنگام گردش در جزیره سیشل درخت نان را ببینید که بسیار فراوان است فقط کافیست کمی به درختان اطرافتان توجه کنید. برد فروت کاربردهای زیادی در صنعت غذایی این کشور دارد. از برد فروت در غذاهای مختلفی استفاده میشود که یکی از اصلی ترین آنها اسنک یا همان چیپس برد فروت است.

 

پوره برد فروت

یکی دیگر از کاربردهای درخت نان پوره برد فروت است. برای تهیه پوره برد فروت این بار به جای سرخ کردن آن برد فروت را میپزند و له میکنند بعد با کره ، کمی آب مرغ و پودر کاری مخلوط میکنند و سرو میشود. پوره برد فروت  نیز در لیست خوشمزه ترین خوراک های سیشل است . این غذا را به شیوه های دیگر نیز درست میکنند اما روشی که در فوق گفته شد متداولترین شیوه درست کردن پوره برد فروت است. این خوراک به خاطر داشتن پودر کاری مورد پسند گردشگرانی که خورک تند را میپسندد واقع شده. شما میتوانید به دلخواه خودتان میزان تندی آن را انتخاب کنید.

 

چاتنی کوسه

چاتنی کوسه غذایی فوق العاده خوشمزه است. در اول که اسم چاتنی کوسه به گوش آدم میخورد این تصور پیش می آید که حتما این غذا در رستورانهای شیک و مجلل سرو میشود ولی بر خلاف تصور چاتنی کوسه یک غذای خیابانی است. رهگذران و توریست ها میتوانند هنگامی که در حال گشت و گذار هستند از خوردن چاتنی کوسه نیز لذت ببرند. برای تهیه چاتنی کوسه ابتدا گوشت کوسه را به قسمت های کوچک تقسیم میکنند و بعد با گیاهی به اسم بیلیمبی که جزء سبزیجات محلی سیشل به حساب می آید و لیموترش، زرد چوبه و پیاز مخلوط میکنند . معمولا این ترکیب را از قبل آماده میکنند تا طعم موتد در هم ادغام شود. بعد آن را خوب سرخ میکنند و آماده سرو است. البته ماهی خشک یا نمک سود شده نیز میتواند جایگزین خوبی برای گوشت کوسه باشد.

غذاهای معروف سیشل

غذاهای معروف سیشل

لادوب

لادوب دسری بسیار خوشمزه و ساده است که برای تهیه آن از سیب زمینی شیرین یا موز محلی استفاده میشود. ابتدا سیب زمینی یا موز را در شیر نارگیل و شکر میپزند و بعد دارچین ، وانیل و جوز هندی را هم به آن اضافه میکنند. از لادوب برای دسر استفاده میکنند و بسیار طعم مطلوبی دارد و طرفداران زیادی نیز دارد.

 

سالاد ماهی دودی

سالاد ماهی دودی غذایی بسیار ساده است که با ترکیباتی که کنارش قرار میدهند بسیار منحصر به فرد میشود. و در جاهای متفاوت ترکیبات مختلفی میبینید که این غذا را بسیار متنوع میکند. برای پختن ماهی دودی بیشتر از شمشیر ماهی، نیزه ماهی، بادبان ماهی استفاده میکنند و هیچ طعم دهنده ای به ماهی اضافه نمیکنند تا طعم اصلی خود ماهی حفظ شود. برای ترکیبات کنار آن نیز از هرنوع سبزیجات استفاده میکنند که اصولا آنهایی که از سبزیجات محلی استفاده میکنند بسیار خوشمزه تر است.

 

یک نکته مهم در خوراکی های سیشل وجود دارد. در این جزیره چند منع قانونی وجود دارد. خوردن بعضی از خوراکیها که در قدیم متداول بوده امروزه غیر قانونی است. خوردن دلفین، لاک پشت و نارگیل دریای جزء این موارد هستند. اما هنوز هم عده ای آن ها را به صورت غیر قانونی  تهیه و مصرف میکنند. اگر در جایی بودید و این خوراک ها را به شما ارائه دادند از خوردن آن اجتناب کنید زیرا که غیر قانونی است و پیگرد دارد. صید و خوردن لاک پشت از سال 1994 تا به امروز در سیشل ممنوع شده است . فقط در مراسم هایی مثل جشنواره غذا که زیر نظر دولت اجرا میشود نارگیل دریایی سرو میشود که در این شرایط حتما دولت از قبل اعلام میکند.

 

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت سیشل بپرسید.

Leave a Reply